33 SHOWCASE

Lubisz odkrywać nowe brzmienia? Chciałbyś zacząć działać w branży muzycznej, a może zjadłeś już na niej zęby? Festiwalowa atmosfera to przestrzeń w której czujesz się jak w domu? Świetnie! 33 Showcase to wydarzenie właśnie dla Ciebie!

Zakończyliśmy przyjmować zgłoszenia.
Zwycięzca zostanie ogłoszony 25.11.223 w trakcie

33showcase

KTO WYSTĄPI?

KONFERENCJA

Którędy na showcase?

O co chodzi z tymi całymi showcase’ami? Czym są i do kogo są skierowane? Jak się dostać na showcase i kiedy jest odpowiedni moment, żeby go zagrać? Na jaki showcase się zgłosić? Jak przygotować się do showcase’u zarówno jako artysta jak i uczestnik? Jak zacząć swoją  przygodę z zagranicznymi showcase’ami? Czy warto być na showcase’ach, nawet jeśli nie gram?

Jeśli szukasz odpowiedzi na któreś z tych pytań to panel „Którędy na showcase?”, będący showcase’owym przewodnikiem dla artystów i nie tylko, kierujemy właśnie do Ciebie!

O swoich festiwalowych podbojach opowiedzą:

Sara Kordek — Dyrektor Kreatywna w firmie Good Taste Production odpowiedzialnej za organizację poznańskiego showcase’u — Next Fest. Prelegentka wielu konferencji międzynarodowych takich jak ILMC, ESNS, Glaz Music France, Sharpe Festival czy International Music Showcase Festival w Izraelu.

Tomek Bysiewicz — współtwórca marki Tak Brzmi Miasto. Basista zespołów Cinemon i Empty Ashtray, aktywnie koncertujący w Polsce i poza nią. Uczestniczył w kilkudziesięciu konferencjach i showcase’ach w Polsce i Europie, zarówno jako artysta jak i profesjonalista branży muzycznej.

Hubert Kozera — promotor, producent koncertów i festiwali oraz bookingowy nija. Jego podopieczni niejednokrotnie podbijali zarówno polskie, jak i zagraniczne sceny showcase’owe. Manager zespołów mona polaski, Heima, The Bullseyes oraz L.Stadt.

Panel poprowadzi Ewa Bujak — doświadczona dziennikarka muzyczna, pisząca na autorską stronę Made by Sound oraz dla miesięcznika „Teraz Rock”. Po godzinach miłośniczka przede wszystkim hałaśliwych gitar oraz zaraźliwych melodii, ale słucha wszystkiego, co porusza czułe struny. Stała bywalczyni festiwali showcase’owych.

Jak przygotować się do wejścia do studia?

Mam demówkę… i co dalej? Jak znaleźć odpowiedniego producenta? Jakie studio to dobre studio? Czym różni się mix od masteringu i jak je przygotować? Do którego momentu działać DIY a od którego momentu zacząć angażować w nasz projekt zewnętrznych specjalistów. Co zrobić, żeby nagrywanie materiału nie opróżniło Waszego portfela i co najważniejsze — jak sprawić, żeby realizator Was nie znienawidził?

O czym powinniście pamiętać, zanim wejdziecie do studia, opowiedzą:

Michał Wasyl — producent i realizator dźwięku, współzałożyciel poznańskiego studia Okolitza i entuzjasta sprzętu analogowego. Wśród artystów, z którymi pracował, znajdują się m.in. Black Radio, Flapjack, John Zorn, Peter John Birch, The Goldbricks, Hans, Pawbeats, Luxtorpeda czy Kazik & Kwartet Proforma.

Kuba Dąbrowski — producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Do świata produkcji wprowadził go kilka lat temu Kuba Galiński. Od tamtej pory pracował między innymi z Sanah, Jakubem Skorupą, Darią ze Śląska czy Sarsą.

Iwona Skwarek — piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i DJ-ka poruszająca się w kręgu muzyki elektronicznej, której ulubionymi instrumentami są obecnie syntezatory analogowe. Jako połowa duetu Rebeka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i poza jej granicami.

    Panel poprowadzi Jarosław Weidner — aranżer, kompozytor, realizator, producent, wokalista znany z zespołu Audiofeels. Obecnie gra na gitarze w zespole The Goldbricks, a 15 lat funkcjonowania w branży muzycznej w roli wykonawcy dało mu ogromne doświadczenie oraz perspektywę, aby działać jako wydawca i współtworzyć 33 Records.

    Nowe media – nowe radio: dziennikarz muzyczny w sieci

    Rynek współczesnych mediów został zdominowany przez proces cyfryzacji. Coraz więcej redakcji przenosi swoją działalność do sieci, a odważni wieszczą nawet, że to ostatnie chwile mediów tradycyjnych. Gdzie w tym wszystkim jest współczesny dziennikarz muzyczny i jak zmieniła się jego rola w kontekście zmian technologicznych? Po co nam przewodnik muzyczny skoro mamy streamingi? Czy algorytmy są w stanie wyprzeć zawód dziennikarza muzycznego? Z jakimi trudnościami będą musiały uporać się w najbliższym czasie redakcje muzyczne i jak rysuje się ich przyszłość w świecie online? Jak wygląda współczesne radio i czy wciąż ma moc kreowania gustów i trendów muzycznych?

    O nowym radiu opowiedzą:

    Ola Budka — dziennikarka związana z Radiem 357, w autorskim „Stonowaniu” prezentuje współczesne brzmienie Australii i Stanów Zjednoczonych, ale poszukuje singer-songwriterów z każdej szerokości geograficznej. Wspiera polskich debiutantów, bo w takim działaniu najmocniej czuje misję swojego zawodu.

    Novika — od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Obecnie nagrywa w ramach nowego projektu Novika & Sambor oraz gra w klubach w całym kraju z Mr. Lex’em. Od przeszło 15. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach wielu stacji, obecnie prowadzi audycję „Lekko” w Radiu KAMPUS.

    Artur Rawicz — twórca podcastu „Rozmowy Rawicza — Muzyka Kultura Żyćko”, wcześniej „Brutal Wieczorową Porą” dla Radio 357. Ma na koncie setki publikacji w najróżniejszych mediach związanych z muzyką i kulturą, przeprowadził kilka tysięcy video-wywiadów z niemalże wszystkim liczącymi się i wschodzącymi gwiazdami polskiej muzyki, niezależnie od gatunku: od jazzu i bluesa, przez rock i pop, po klasykę
    i hip-hop.

    Panel poprowadzi Weronika „Zdzicha” Szymańska, która w wytwórni 33 Records zajmuje się szeroko pojętą promocją i PR oraz wspiera artystów jako project manager. Wcześniej działała jako dziennikarka, współpracując z redakcjami Rytmy.pl, muno.pl, All About Music, Muzykoholicy i Radio Meteor. W tym co robi, najbardziej uwielbia odkrywanie młodych talentów, czemu poświęca wiele uwagi.

    Zawód: artysta

    Artysta — zawód czy powołanie? Kto jest prawdziwym artystą a kto nie? Środowisko artystyczne coraz śmielej podnoszą dyskusję dotyczącą potrzeby uchwalenia ustawy o artystach zawodowych, która miałaby zapewnić system wsparcia dla twórców sztuki. Dzięki niemu artystom miałyby przysługiwać szczególne uprawnienia, takie jak dostęp do ZUS i NFZ, możliwość odliczania 50% kosztów uzyskania przychodu z działalności artystycznej czy dostosowanie rozwiązań podatkowych do specyfiki pracy artystów.

    Nasi prelegenci podejmą się dyskusji na temat wsparcia artystów na gruncie lokalnym, biorąc pod lupę aktualne programy wsparcia dla muzyków i muzyczek. Jak działają, czy warto brać w nich udział i gdzie są haczyki?

    Na te pytania opowiedzą:

    Misia Furtak — muzyczka i autorka, która łączy życie artystyczne z rolą aktywistki i edukatorki. Zwraca szczególną uwagę na konieczność zmian w branży muzycznej. Od wielu lat angażuje się też w działania edukacyjne dla młodych muzyków. W 2022 została wybrana do prestiżowej sieci Keychange – pionierskiej, międzynarodowej organizacji, której celem jest wspieranie kobiet i mniejszości płciowych w branży muzycznej. Również w zeszłym roku stanęła na czele polskiego oddziału Music Declares Emergency.

    Franek Sterczewski — poseł na Sejm RP IX i X kadencji,  który wśród swoich postulatów wyborczych minionej kampanii wyborczej wyróżnił chęć podjęcia tematu wprowadzenia ustawy o artystach zawodowych. Animator kultury i kurator wydarzeń związanych z przestrzenią publiczną.

    Marcin Kostaszuk — wicedyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania. Z wykształcenia prawnik, w latach 1993-2013 dziennikarz (szef działu kultury Głosu Wielkopolskiego w latach 2008-2013), krytyk muzyczny (publikacje w Głosie Wielkopolskim, Teraz Rocku, Machinie, Muzie i innych tytułach), współautor książki „Wielkopolska: Alfabet muzyczny”. Czynnie zaangażowany w takie projekty, jak My Name Is Poznań Konkurs 30/30 czy Next Fest.

    Panel poprowadzi Edgar Hein — prezenter i dziennikarz muzyczny poznańskiego radia Afera. Wielkopolanin z krwi i kości, w Poznaniu znany jako jeden z największych aktywistów muzycznych. Od lat związany ze sceną niezależną. Stawia na promocję młodych polskich artystów, których wspiera nie tylko na antenie radiowej.

    SHOWCASE

    33 Showcase to wewnętrzny festiwal wytwórni 33 Records, za sprawą którego chcemy pokazać naszych artystów na zewnątrz. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się latem 2022 roku w poznańskim klubie Tama pod szyldem Juv33nalia. Działaliśmy wtedy w ramach kultowego festiwalu artystycznego Malta.

    W tym roku wracamy w zupełnie odświeżonym wydaniu. Zmieniliśmy nie tylko nazwę, czas i miejsce imprezy. Zebrane w zeszłym roku doświadczenie pozwoliło nam na tworzenie tegorocznego festiwalu zupełnie autonomicznie i rozszerzenie go o dodatkowy element, jakim będzie część konferencyjna. Zaprosiliśmy wielu zaprzyjaźnionych profesjonalistów z branży muzycznej, aby podzielili się z Wami swoim doświadczeniem i unikatową wiedzą. W najbliższych tygodniach będziemy Wam ich regularnie przedstawiać.

    33 Showcase jest przede wszystkim o muzyce i to ona będzie stanowiła główny punkt programu. Na przestrzeni kilku lat działania wytwórni 33 Records udało nam się wydobyć z przestrzeni muzycznej prawdziwe diamenty. Część z nich mogliście już bliżej poznać, a inni dopiero przygotowują się do swoich pierwszych poważnych kroków na rynku.
    33 Showcase będzie idealną okazją do zapoznania się z naszymi artystami. Gwarantujemy szeroki przekrój gatunkowy: od podziemnej alternatywy po mainstreamowy pop!

    Doskonale wiemy, że niezwykle istotnym elementem każdego showcase’u jest networking. Chcemy stworzyć dla Was idealną przestrzeń do wymiany własnych doświadczeń i zwierania nowych znajomości, Tym samym na 33 Showcase zapraszamy artystów, managerów, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni, producentów, promotorów, bookerów, organizatorów festiwali, właścicieli klubów i absolutnie wszystkich zainteresowanych działalnością w branży muzycznej oraz najważniejsze ogniwo tego łańcucha, czyli Was — słuchaczy i fanów, którzy szukają nowych brzmień!

    KONKURS

    W ramach naszego showcase’u organizujemy drugą edycję konkursu dla początkujących zespołów, w którym do wygrania jest kontrakt płytowy z wytwórnią 33 Records o wartości 33 000 zł. Zwycięzcy otrzymają od nas wsparcie w produkcji muzycznej, tworzeniu klipów, tłoczeniu fizycznych wydań płyt, dystrybucji oraz promocji. W konkursowym jury zasiądą doświadczeni przedstawiciele branży muzycznej, których poznacie już niedługo! 

    W poprzednim roku konkurs na kontrakt wygrał zespół Black Radio, który już za chwilę wydaje swój nowy, dwupłytowy album, a jego przedpremierowy odsłuch w ramach festiwalu Great September poprowadzi Artur Rawicz. Jeśli uważasz, że na tegorocznym kontrakcie powinien pojawić się Twój podpis — zgłoś swoje demo już teraz!

    CZAS MINĄŁ

    Zakończyliśmy przyjmować zgłoszenia.

    Zwycięzca zostanie ogłoszony

     

    25.11.2023

    w trakcie

    DLA PRZEDSTAWICIELI MEDIÓW