BAND

Searching For Management

Elektroniczny poznański duet specjalizujący się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Zarówno Jakub Szwarc, jak i Michał Ruksza to doświadczeni, utalentowani i wykształceni twórcy. Ich współpraca rozpoczęła się kilka lat temu, gdy wspólnie występowali w kilku zespołach, m.in. Smutne Piosenki. Sam Szwarc wywodzi się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznał zespół, który zupełnie zawrócił mu w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, który stał się dla duetu fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management.

Brzmienie Searching for Management to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencerów, samplerów, syntezatorów z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań. Sami mówią o sobie, że szukają przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością.

Na początku 2023 roku ukazał się ich debiutancki album o zaskakującej ekspresji, pełnym elektronicznych zawirowań, zmian tempa i hipnotyzujących podróży od techno, przez ambient po IDM. Pulsujący pod stopami bit, mocny bas i soczyste dropy — to wszystko znajdziemy na ostatnim albumie Searching for Management, a lada moment światło dziennie ujrzy najnowszy materiał duetu, który ponownie pokaże zupełnie nowe oblicze wykorzystywania brzmień elektroniki łączonej z organiczną twórczością.

Kup wydania SFM

Searching For Management – Searching For Management (CD)

40,00 

Na stanie