ARTIST

Oskar Mir

Oskar Mir to wokalista śpiewający w nurcie alternatywnego popu. Trochę Bohun, trochę Werter. Lubi Niemena i techno. Kocha sztuki wizualne. Chętnie współpracuje z malarzami, performerkami, filmowcami. Tworzy i gra koncerty na terenie całego kraju. W czasie pandemii, w 2020, był headlinerem na najdziwniejszej dotychczasowej edycji-widmo festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, nazwanym Narniostock, w miejscu i czasie, gdzie zazwyczaj odbywał się Pol’And’Rock.

Przez ostatnie kilka lat zdobywał doświadczenie grając na festiwalu FAMA, uczestniczył w programie Tak Brzmi Miasto: Summer Camp oraz ZAiKS TekstMisja. Oprócz zagrania kilkudziesięciu koncertów w klubach i na festiwalach w Polsce – ostatnio wystąpił na swoim pierwszym zagranicznym festiwalu, tzn. Bunda Rokas (Litwa).

Wraz z 33 Records w ten sezon wkracza z planem wydania debiutanckiego albumu ,,Orfeusz”, który opowie słuchaczom o różnicach w postrzeganiu za dnia oraz nocą. Jego premiera przypada na 24 maja 2024. Jest to opowieść o utraconej miłości, o życiu pary przesiąkniętej sztuką, rzadko spotykanej elegancji, o bardzo silnych emocjach tkwiących wewnątrz.

Album promuje trwająca właśnie trasa ,,Orfeusz Tour”. Obecnie Oskar gra w formule trio – wraz z legendą polskiej sceny – producentem Tomaszem ‘Ragaboyem’ Osieckim (zdobywca złotych i platynowych płyt, współprace z Hey, Melą Koteluk, Sorry Boys, Pawbeats, Anią Rusowicz i innymi) oraz Tomaszem Czyżewskim – poznańskim gitarzystą, wokalistą znanym z zespołu .USMI czy The White Panda.

Wigor i energię, charakterystyczne dla jego występów live – czerpię z nałogowego oglądania w szkole średniej starych nagrań koncertów Pearl Jamu i Nirvany.

Na jego muzykę składa się polski tekst, hipnotyczność podobna muzyce elektronicznej oraz spotykana wyłącznie w muzyce gitarowej dynamika i emocjonalność.

Brzmi to wszystko jak współczesne wielkie miasta.

,,Jestem obecnie zasłuchany w takich wykonawcach jak Republika, Niemen oraz we wpływowch twórczyniach i twórcach elektroniki, jak Gus Gus, FKA Twigs czy St Vincent. Przez kilka ostatnich lat szukałem sposobu na to, jak utraconą miłość wyrwać śmierci. Na debiutanckim albumie znajdzie się wiele niecodziennych myśli utopionych w brzmieniu conocnego miasta. To nowa powtórka z mitu o Orfeuszu i Eurydyce.”

Kup wydania Oskara Mira

Oskar Mir – Orfeusz (CD)

50,00 

Na stanie