BAND

Oskar Mir

Oskar Mir to wokalista odnajdujący się najlepiej w nurcie alternatywnego popu. To także prawdziwy Werter XXI wieku. Swoich muzycznych inspiracji wypatrywał w twórczości Niemena, bardzo często dopieszczając je brzmieniami żywego techno.

W czasie pandemii, w 2020 roku, Oskar został headlinerem najdziwniejszej edycji festiwalu-widmo w Kostrzynie nad Odrą, nazwanym Narniostock, który odbył się  miejscu i czasie, gdzie zazwyczaj rozbrzmiewał  Pol’And’Rock Festival. Przez ostatnie kilka lat artysta zdobywał doświadczenie, grając na festiwalu FAMA (brał tam też udział w warsztatach prowadzonych przez Piotra Piaseckiego, znanego jako Bajzel), uczestniczył w programie Tak Brzmi Miasto: Summer Camp oraz ZAiKS TekstMisja.

Oprócz zagrania kilkudziesięciu koncertów w klubach i na festiwalach w Polsce — ostatnio wystąpił na swoim pierwszym zagranicznym festiwalu Bunda Rokas (Litwa). Pod opieką SmoothSail Music i 33 Records w ten sezon wkracza z planem wydania debiutanckiego albumu Orfeusz, który opowie słuchaczom o różnicach w postrzeganiu za dnia oraz nocą.