BAND

mona polaski

Łódzki zespół tworzący współczesną muzykę rozrywkową, w której słychać echa nowej fali, post punka i autentycznej polskiej alternatywy lat 80/90. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Silnie reagują na teraźniejszość, przez co brzmią aktualnie i nowocześnie. Ich muzyka to chwytające za serce piosenki skąpane w pulsującym basie, romantycznych syntezatorach i antyromantycznej gitarze.

Zadebiutowali w 2019 roku albumem „Folklor”. Na polską scenę muzyczną wnieśli jednocześnie powiew nostalgii i nowoczesne podejście do brzemienia. mona polaski opiera swoją twórczość na sentymentach do lat 90., nie zamykając się jednak na współczesne rozwiązania, taneczne brzmienia syntezatorów i zakrzywione melodie. Śpiewają refleksyjnie, o swojej drugiej dojrzalszej młodości, trudnej miłości i destrukcyjnych odmętach codzienności.

Wiosną 2023 roku ukazał się ich najnowszy album „Oryginał”, będący odzwierciedleniem przyziemnych rozterek i zmagań współczesnego świata zwartych w piosenkowej formie, umiejętnie balansującej pomiędzy syntezatorami, gitarami i  wyczuwalną szczyptą elektroniki, a nietuzinkową liryką w słowach.

Zespół tworzą:

Karol Stolarek – wokal i syntezatory

Wit Zarębski – bas i moog

Michał Gibki – gitara i syntezatory

Szymon Kasprolewicz – perkusja

Kup wydania mony polaski

mona polaski – Oryginał (CD)

40,00 

Na stanie

mona polaski – Oryginał (winyl)

109,00