Przystanek Alaska to ostatni, a zarazem najbardziej przebojowy singiel, zapowiadający drugi album zespołu mona polaski — Oryginał.

 

Przystanek Alaska to prawdziwy hymn nadchodzącej wiosny! Intensywne i taneczne warstwy syntezatorowe utworu, tworzą barwną kompozycję. Spotykają się w niej czarujące klawisze, melodyjne, wakacyjnie rozpływające się gitary oraz galopująca sekcja rytmiczna. Najnowszy singiel mona polaski to prawdziwy zastrzyk muzycznej energii przeszywający wszystkie komórki ciała i duszy!

Utwór idealnie sprawdzi się na vintage’owym parkiecie. Jednocześnie jego dynamicznie, nieco nerwowe napędzanie i charakterystyczny dla zespołu synthwave’owy nastrój kawałka, idący w parze z motorycznym arpeggio basowym, przywodzi na myśl skojarzenia z nerwowym tikiem, który nie daje nam spokoju.

Gęste syntezatorowe intro już od pierwszej sekundy wciąga słuchacza. Opowieść o utopijnej podróży i niespełnionym proroctwie subtelnie majaczy pośród przebodźcowanego huku codzienności. To projekcje rzucone na pustą, białą ścianę, w których przeplatają się wątki dalekich podróży i snów.

Myślę, że “Przystanek Alaska” to też opowieść o patrzeniu na siebie z boku, z perspektywy widza oraz o wrzucaniu swojego hiperrealizmu w naiwnie wyidealizowane światy. Ten utwór to prolog do dalszych oryginalnych podróży – dodaje lider zespołu, Karol Stolarek.

Premierze singla towarzyszy rewelacyjny teledysk zrealizowany przez reżysera młodego pokolenia, Konrada Kultysa. Jego filmy były pokazywane w Polsce i za granicą (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Brazylii). Jego projekty fotograficzne i artystyczne zaś można było podziwiać m.in. podczas Warsaw Photo Days, w Edge Art Gallery w Kanadzie, Galerii Kobro i na Fotofestiwalu. 19 kwietnia, równo tydzień po premierze Przystanku Alaska, światło dzienne ujrzy drugi album mony polaskiOryginał.  Znajdzie się na nim dziewięć utworów, w tym znane już single: Wracam do siebie, Pasujesz oraz Kolejny ostatni raz. Album w wersji CD jest już dostępny na stronie wytwórni 33 Records

Chwilę po premierze albumu zespół mona polaski zagra podczas festiwalu i konferencji Next Fest w Poznaniu. Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godz. 20 w poznańskim klubie Dragon. Dzień później, 22 kwietnia o godz. 17 w poznańskim lumpeksie LEVEL odbędzie się premierowy odsłuch albumu. Poprowadzi go Ola Budka z Radia 357. Usłyszycie na nim m.in. najnowszy singiel mona polaski. Nie może Was tam zabraknąć!