ARTIST

Maro Lewandowski

Maro Lewandowski, znany z zespołu Audiofeels, wkracza na solowe tory kariery, aby zaprezentować się odbiorcom od zupełnie innej strony — przede wszystkim jako wszechstronny kompozytor i producent. Jego twórczość oscyluje wokół różnych gatunków elektroniki, czerpiąc inspiracje z muzyki ambientowej, electro popu i IDM z domieszką eksperymentu i improwizacji.

Artysta wywodzący się ze środowisk chóralno-orkiestrowych (z tymi projektami zwiedził dużą część świata) współpracował w przeszłości m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Urszulą Dudziak, Natalią Kukulską, Anią Karwan, Kasią Wilk, Moniką Borzym. Produkował również muzykę i efekty dźwiękowe na potrzeby dużych koncertów z muzyką filmową (Visual Concert), muzyką z gier komputerowych (Epic Game), czy housową (Sympho House) – w koncertach wzięło już udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi w całej Polsce.

Debiutancka EP-ka Maro Lewandowskiego ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. W nagraniu albumu wzięli udział różni wokaliści i instrumentaliści, co sprawia, że każdy utwór jest zupełnie inny. Pierwszymi zapowiedziami tego wydawnictwa są single “So alike” oraz „Perfect shape” z gościnnym udziałem Jędrzeja Suchana.