ARTIST

Iwona Skv

Iwona Skwarek, znana przede wszystkim z duetu Rebeka, rozpoczyna nowy, solowy rozdział w swojej karierze jako Iwona Skv. Jest posiadaczką niesamowitego głosu, piosenko-pisarskiego zmysłu, zaś autorskie teksty i produkcja muzyczna są dla niej fundamentalnymi elementami bycia artystką.

Iwona muzyką zajmuje się od zawsze, mieszka i komponuje w Poznaniu. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie jest ulubionymi instrumentami są syntezatory analogowe. Jest absolwentką kulturoznawstwa na UAM, okazjonalnie DJ-ką, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych. Gościnnie wystąpiła na płytach takich artystów jak: Fisz Emade Tworzywo, Moullinex, Catz’n’Dogz, Daniel Bloom, Wczasy czy Mirror People. Jej głos był remiksowany przez klasyków klubowej muzyki – RAC, Punks Jump Up i Kamp!. Albumy Rebeki zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i krytykę (m.in “Hellada” uznana za Polski Album roku 2013 według Gazety Wyborczej).

Iwona zagrała w różnych projektach prawie 500 koncertów w Polsce i poza jej granicami, m.in na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie. W 2019 roku utworem “Pocałunek” Rebeki po raz pierwszy otwarcie zaangażowała się w sprawy społeczności LGBT+, dokonując przy tym coming outu. W 2021 roku wyszła debiutancka płyta czteroosobowego girlsbandu Shyness! w stylu indie-electronicznym, którego Iwona była producentką.

Kup wydania Iwony Skv

Iwona Skv – 1986 (winyl) PREORDER

120,00 

Na stanie