BAND

Black Radio

Łódzka kapela grająca rock & roll w najczystszej postaci. Na swoim koncie mają występ w IX edycji programu Must Be The Music, gdzie doszli do finału, a także koncerty na największych polskich scenach, takich jak Jarocin, Pol’and’Rock czy Slot Art Festival. Występowali także jako support COMY, Luxtorpedy czy T.Love.

Na swoim koncie mają już kilka wydawnictw: dwie EP-ki: „Holy Mountain” z 2019 roku oraz „Seven riders of the Sun” z 2022, a także długogrający album „Gasoline Planet”, na którym znalazł się przebój „Zero Year”. Od czasu swojego debiutu w 2014 roku zespół przeszedł sporą metamorfozę, zagłębiając się bardziej w korzenie muzyki rockowej. Młodzieńczy indie rock ustąpił eksperymentalnym poszukiwaniom i zdecydowanie odważniejszym riffom, a teksty przejęły bardziej dojrzałe refleksje, ale jedno się nie zmieniło — buntownicza natura Black Radio nie tyle pozostała, co wręcz eksplodowała.

We wrześniu 2023 r. ukazał się album Black Radio, na CD oraz dwupłytowym winylu, zawierający takie single, jak „Planety”, „All About It”, „Don’t Worry Bout Money” czy „Warcaby”.

Zespół tworzą:

Dawid Wajszczyk — gitara, wokal

Piotr Kłos — gitara, klawisze

Kamil Biadała — bas 

Szymon Płaska — bębny

Franciszek Stępień — gitara

Kup wydania Black Radio

Black Radio – Black Radio (CD)

50,00 

Na stanie

Black Radio – Black Radio (winyl)

180,00 

Na stanie

Black Radio – Seven Riders Of The Sun (CD)

19,99 

Na stanie

Najnowszy klip