ARTIST

Antoni Roker

Prawdziwy rockandrollowy łobuz. Urodził się, by grać i wzniecać pożogę na koncertach. Na polskiej scenie muzycznej jest obecny od lat. Współtworzył zespoły Wasching Machine oraz Playman, zasilał skład koncertowy grupy Temper Temper, a w latach 2020-2021 piastował posadę głównego gitarzysty w zespole Proletaryat. W 2019 r. wziął udział w telewizyjnym show „Mam Talent!”, gdzie ruszył z krzeseł zgromadzoną w telewizyjnym studiu publiczność, a jurorka Agnieszka Chylińska nie kryła rumieńców po jego występie.

Chwilę później Roker postawił na w pełni autorskiego rock’n’rolla. Jego solowe brzmienie charakteryzują zgrabne melodie, ciężkie jak stal gitarowe riffy oraz charakterystyczna rockowa chrypa w głosie. W swoich inspiracjach wskazuje reprezentantów klasycznego rocka, takich jak Queens of the Stone Age czy Jack White, lecz sam postanowił wyrazić się w ojczystym języku. Efekt? Od dawna nikt w polskiej muzyce nie przyłożył z taką finezją i z taką mocą!

 

Muzyka Rokera to zwarte, rockandrollowe kompozycje, oparte na szczerych do bólu tekstach, wściekłych gitarowych riffach, basowych galopadach i spuszczonej ze smyczy perkusji. Wszystko to, by spalać się na żywo, bowiem Antoni Roker to urodzone zwierzę sceniczne, które nigdy nie bierze jeńców. Na jego koncertach strach miesza się z uwielbieniem, dziewczyny mdleją, a ich chłopaków oblewa zimny pot. W tym wszystkim chodzi jednak o zabawę, dobre wibracje i radość, których tak bardzo dziś potrzebujemy.

 

Jego debiutancki album z 2022 roku – „Łobuz” został nominowany do „Płyty Roku Antyradia”, a sam artysta został okrzyknięty „Nadzieją Rocku 2023” magazynu Teraz Rock. Krążek jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, kim Antoni Roker jest dziś.

Kup wydania Antoniego Rokera

Antoni Roker – Łobuz (CD)

40,00 

Na stanie

Antoni Roker – Łobuz (winyl)

99,00 

Na stanie

ZESTAW T-Shirt Antoni Roker + płyta CD “Łobuz”

Promocja!

Original price was: 132,00 zł.Current price is: 100,00 zł.

ZESTAW T-Shirt Antoni Roker + WINYL “Łobuz”

Promocja!

Original price was: 198,00 zł.Current price is: 150,00 zł.