BAND

13 Drzew

13 Drzew to zupełnie nowy projekt wrocławskich muzyków znanych z folkowego zespołu Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka. Obok Jędrzeja Wołka, skład grupy tworzą również wokalista i aktor znany m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka „Jeździec Burzy” – Rafał Wawrzeń, perkusista i dyrektor Teodor Lulis Music Garage — Teodor Lulis oraz basista Michał Styk. 

Wraz z poprzednimi składami, które tworzyli, zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, pokazywali się także szerszej publiczności podczas festiwali takich jak Slot Art, Sofar Lviv, czy Emergenza. Jeszcze przed wydaniem jakiegokolwiek utworu, zespół wyruszył w swoją pierwszą letnią trasę koncertową, podczas której zaprezentował się na licznych festiwalach i zjechał Polskę od Giżycka po Zgorzelec. Muzycy zgromadzili tym samym oddaną rzeszę fanów, której zadedykowali swój pierwszy singiel — “Jeszcze jeden grzech”.

13 Drzew tworzą muzykę będącą połączeniem indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Tym samym, fani wspomnianego Madamme bez problemu odnajdą w brzmieniu zespołu folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA 13 Drzew opiera się znacznie mocniej na gitarach, basie i perkusji, przekładając na polską wrażliwość inspiracje popularnym w Ameryce folk-rockiem.

 

Wiosną światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, o wymownym tytule  „Dendrologia”, na którym znalazły się single „Sól”, „Spokój drzew”, „Truskawki i sny” czy „Feniks”. Materiał szybko zaskarbił sobie sympatię sporej rzeszy fanów, w związku z czym 13 Drzew nie zwalniają tempa i już pracują nad nowym materiałem, czego efektem jest ich najnowszy utwór „Kilkanaście lat”.

13 Drzew – Dendrologia (CD)

40,00 

Na stanie