Wrocławski zespół 13 Drzew ściąga maski i debiutuje intrygującym singlem Jeszcze jeden grzech, opublikowanym pod szyldem 33 Records. Utwór niesie istotne przesłanie mające związek z niecodzienną, „zamaskowaną” akcją miejską.

13 Drzew to zupełnie nowy projekt muzyków folkowej formacji Madamme oraz podcastu Cierpienia Młodego Muzyka Miłosza Całujka i Jędrzeja Wołka. W skład grupy wchodzą również Rafał Wawrzeń (wokalista i aktor znany między innymi z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka „Jeździec Burzy”) i Teodor Lulis (perkusista i dyrektor Teodor Lulis Music Garage). Miłośnicy Madamme bez problemu odnajdą w twórczości 13 Drzew folkowe elementy, takie jak brzmienie ukulele czy pianina, jednak DNA kapeli opiera się w dużo większej mierze na gitarach, basie i perkusji, przekładając na polską wrażliwość inspiracje popularnym w Ameryce folk-rockiem. Jeszcze przed debiutem zespół wyruszył w swoją pierwszą letnią trasę koncertową, prezentując się na licznych festiwalach, od Giżycka po Zgorzelec. W ten sposób zgromadził oddaną rzeszę fanów, której dedykuje swoją pierwszą piosenkę.

Premierę utworu poprzedziła akcja promocyjna na ulicach Wrocławia. Artyści pokazywali się w białych maskach i grali akustyczne minikoncerty w różnych miejscach, jak: Cafe De France, restauracja Witaminka czy kawiarnia Kalambur. Ich maski bez wyrazu były symbolem przekazu zawartego w singlu „Jeszcze jeden grzech”, opowiadającego o bezrefleksyjnym przemykaniu przez życie, bez barw, emocji i ostatecznie twarzy, będącej reprezentatywnym odzwierciedleniem osobowości. Według muzyków wielu z nas przybiera podobne, niewidzialne maski na co dzień, ślepo poddając się presji społeczeństwa, nie zastanawiając się nad sensem i celem istnienia.

Mieszkańcy Wrocławia jeszcze przez kilka najbliższych dni będą mogli spotkać zamaskowaną grupę, a inicjatywa zostanie sfinalizowana 7 grudnia 2022, podczas koncertu premierowego we wrocławskim klubie Łącznik, gdzie nastąpi oficjalne zdjęcie masek.